wbijam.pl Wsparcie Kontakt

Archiwum wiadomości dotyczących anime i powieści Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu

[anime] Re:Zero II 13: „Doprowadzający do łez dźwięk”.

Już 30 września o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 13. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Doprowadzający do łez dźwięk”. „Gdy Echidna pokazuje swoją prawdziwą, wykraczającą poza ludzkie pojęcie twarz wiedźmy, Subaru postanawia, że nie z nią zawrze kontrakt, a z okrutnie potraktowaną Beatrice. Jednak w tej samej chwili do świata, gdzie chłopak jest zapraszany na herbatkę, wkracza prawdziwe zło - Wiedźma Zazdrości, Satella...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 23.09.2020

[anime] Re:Zero II 12: „Herbatka u wiedźm”.

Już 23 września o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 12. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Herbatka u wiedźm”. „Choć Subaru ponosi jeszcze większą klęskę niż w poprzednim zapętleniu, m.in. ściągając śmierć na wioskę Arlam, dowiaduje się wielu szokujących rzeczy, bez których trudno byłoby rozwiązać niesamowicie skomplikowaną sytuację w Sanktuarium oraz rezydencji. Z mocnym postanowieniem, że będzie wracał tyle razy, ile tylko to koniczne, rusza w dalszą podróż przez śmierć...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 16.09.2020

[anime] Re:Zero II 11: „Smak śmierci”.

Już 16 września o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 11. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Smak śmierci”. „Po piekielnie trudnych przeżyciach przed ostatnim powrotem przez śmierć, w aktualnym przebiegu Subaru radzi sobie doskonale: zmotywował Emilię, poznał sekret Ryuuzu, a także zdołał postawić się Garfielowi i uniknąć śmierci z jego zwierzęcych rąk. Teraz zmierza do rezydencji, wiedząc, że Beatrice nie stoi po stronie Kultu Wiedźmy. Czy zdoła uratować małą bibliotekarkę, Rem, Frederikę oraz Petrę przed nadchodzącym atakiem Elsy i władczyni bestii?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 09.09.2020

[anime] Re:Zero II 10: „Wiem, czym jest piekło”.

Już 9 września o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 10. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Wiem, czym jest piekło”. „Subaru, podczas herbatki u Echidny, ma okazję porozmawiać z Wiedźmą Łakomstwa i wyciąga z niej informacje, jak pokonać jednego z jej pieszczochów, Wielkiego Królika. I gdy myśli już, że wszystko w tej linii czasowej jakoś się ułoży, po powrocie do grobowca nie spotyka Emilki – zamiast tego Sanktuarium zostaje spowite tajemniczą ciemnością. Wiedźma Zazdrości przybywa...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 02.09.2020

[anime] Re:Zero II 09: „Kocham kocham kocham kocham kocham kocham cię”.

Już 2 września o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 09. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Kocham kocham kocham kocham kocham kocham cię”. „Subaru po raz kolejny przeżywa piekło, tym razem w Sanktuarium. By cofnąć masakrę, do jakiej doprowadził Garfiel w swojej zwierzęcej formie, musi ponownie wrócić przez śmierć. Gdy przenosi się poza barierę, tajemniczy kamień ponownie teleportuje go w miejsce, do którego trafił po pierwszym przybyciu do Lasu Zagubionych. Czy Wiedźma Chciwości pomoże mu znaleźć właściwą drogę?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 26.08.2020

[anime] Re:Zero II 08: „Cena życia”.

Już 26 sierpnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 08. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Cena życia”. „Subaru, który poprzez powroty przez śmierć próbuje zapobiec masakrze w rezydencji, niespodziewanie zostaje zaatakowany i uwięziony przez Garfiela oraz Ryuuzu! Problem goni problem, spisek spiskiem pogania, a rozwiązania ani widu, ani słychu! W tej trudnej chwili z pomocą przychodzi mu jego skryty przyjaciel...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 19.08.2020

[anime] Re:Zero II 07: „Eugene”.

Już 19 sierpnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 07. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Eugene”. „Choć po powrocie przez śmierć Subaru udaje się zdążyć do rezydencji Roswaala przed atakiem Elsy Granhiert, nic w ten sposób nie osiąga, gdyż Łowczyni Trzewi ponownie uderza wsparta demonicznymi bestiami! I gdy ostatkiem sił chłopak próbuje dostać się do pokoju Rem, zostaje przeniesiony do Zakazanej Biblioteki, gdzie Beatrice okazuje się być właścicielką pewnej księgi... Jakie sekrety jeszcze skrywa ród wspierający Emilię w drodze do tronu?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 12.08.2020

[anime] Re:Zero II 06: „Dobra Nowina dziewczynki”.

Już 12 sierpnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Dobra Nowina dziewczynki”. „Subaru przechodzi pierwszą Próbę, jednak rezygnuje z dalszych zmagań, by umożliwić Emilii zdobycie niezbędnych władczyni pewności siebie oraz zaufania ludu. Udaje mu się również wynegocjować wypuszczenie z Sanktuarium mieszkańców Arlam. Jednak gdy wraca do rezydencji, czuje dziwny niepokój. Ona wróciła...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 05.08.2020

[anime] Re:Zero II 05: „Pierwszy krok”.

Już 5 sierpnia o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Pierwszy krok”. „W czasie Próby Subaru mierzy się ze swoją przeszłością, by następnie w tym tajemniczym śnie spotkać samą Wiedźmę Chciwości, Echidnę! Czym jest test wymagany do zdjęcia bariery otaczającej Sanktuarium? I jak poradzi sobie z nim Emilia? Tymczasem w rezydencji Roswaala...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 29.07.2020

[anime] Re:Zero II 04: „Rodzic i dziecko”.

Już 29 lipca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Rodzic i dziecko”. „Subaru zostaje wypuszczony z twierdzy Wiedźmy Chciwości i razem z Ottem, Emilią oraz krnąbrnym Garfielem dostaje się do osady półludzi w centrum Sanktuarium. Jednak okazuje się, że zostali złapani w pułapkę – by się stamtąd wydostać i przy okazji uwolnić mieszkańców wioski, kandydująca na króla Lugniki elfka półkrwi musi przejść Próbę...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 22.07.2020

[anime] Re:Zero II 03: „Długo wyczekiwane spotkanie”.

Już 22 lipca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Długo wyczekiwane spotkanie”. „W poszukiwaniu Roswaala oraz mieszkańców wioski Subaru, Emilia oraz Otto udają się do Lasu Zagubionych, w którym mają natrafić na ukrytą za barierą tajemniczą kryjówkę, Sanktuarium. Jednak w drodze dochodzi do incydentu, w wyniku którego chłopak trafia do dziwnego grobowca. A tam czeka na niego upiorna kobieta, Echidna...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 15.07.2020

[anime] Re:Zero II 02: „Następne miejsce”.

Już 15 lipca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Następne miejsce”. „Mimo początkowych trudności obozy Emilii oraz Crusch utrzymują sojusz i postanawiają razem walczyć z Kultem Wiedźmy. Jednakże czy podołają potężnych Arcybiskupom Łakomstwa oraz Chciwości? Postanawiają udać się do Sanktuarium, gdzie Ram pojechała z mieszkańcami wioski, a także przedyskutować wszystko z Roswaalem...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.07.2020

[anime] Re:Zero II 01: „Przysięgi”.

Już 8 lipca o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek drugiej serii anime Re:Zero zatytułowany „Przysięgi”. „Wracający z rzekomo zwycięskiej bitwy z Białym Wielorybem oraz Kultem Wiedźmy Subaru postanawia przyznać się Emilii, że błękitnowłosa pokojówka wyznała mu miłość. Jednak niekończący się horror powraca! Po raz kolejny Rem zostaje zapomniana. Gdzie chłopak popełnił błąd? Czy da się jeszcze zacząć wszystko od zera?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 01.07.2020

[anime] Znana data premiery drugiej serii!

Fani Re:Zero odetchnęli z ulgą, druga seria nie została po raz kolejny przełożona i zadebiutuje na małych ekranach już ósmego lipca w środę o godzinie 22:30 (15:30 czasu polskiego). Seria będzie split-courem, czyli w sezonie letnim obejrzymy pierwsze 12-13 odcinków, później czekają nas trzy miesiące przerwy (październik-grudzień), i anime wróci w styczniu 2021 roku z ostatnimi 12-13 odcinkami. Jest również dostępna nowa ilustracja przewodnia (poniżej), a także zwiastun (zobacz). Zapraszam do komentowania.Nowe postaci oraz ich aktorzy głosowi:
- Echidna (seiyuu: Maaya Sakamoto) - sprawdź projekt postaci;
- Otto Suwen (Kouhei Amasaki) - sprawdź;
- Garfiel Tinsel (Nobuhiko Okamoto) - sprawdź;
- Frederica Baumann (Kaori Nazuka) - sprawdź;
- Petra Leyte (Marika Kouno) - sprawdź;
- Ryuuzu Birma (Aimi Tanaka) - sprawdź.

Dodano: 11.06.2020

[anime] Seria specjalna Petit już na stronie.

Przetłumaczyłem drugą z dwóch serii mini-specjali, Petit, można ją obejrzeć tutaj. W ten oto sposób na stronie znalazły się wszystkie odcinki Re:Zero, teraz pozostało nam już tylko wyczekiwać na drugą serią telewizyjną.

Dodano: 15.05.2020

[anime] Seria specjalna Break Time już na stronie.

Przetłumaczyłem pierwszą z dwóch serii specjali, Break Time, można ją obejrzeć tutaj. Została już tylko czternastoodcinkowa mini-seria Petit, która pojawi się na stronie na dniach.

Dodano: 09.05.2020

[anime] Druga kinówka już na stronie.

Przetłumaczyłem drugi z filmów kinowych, „Zamarznięte więzi”, zapraszam do oglądania tutaj. Pozostały już tylko dwie serie krótkich specjali, które pojawią się na stronie w najbliższych dniach.

Dodano: 08.05.2020

[anime] Pierwsza kinówka już na stronie.

Dodałem pierwszy długi odcinek specjalny, „Śnieżne wspomnienia”, który w dniu premiery został nadany w kinach (dlatego też trafił do działu „Filmy kinowe”). Drugi film już tłumaczę, więc pojawi się na stronie na dniach. Zapraszam do oglądania.

Dodano: 06.05.2020

[anime] Wersja reżyserska już na stronie.

Skończyłem przygotowywać wersję reżyserską pierwszej serii Re:Zero, można ją znaleźć tutaj. Główna różnica między tą wersją a wersją BD, która wcześniej była na stronie, jest długość trwania odcinków – każdy trwa około 50 minut i łączy w sobie dwa odcinki standardowej serii (poza pierwszym). Inne różnice, poza dodatkowym fragmentem na końcu ostatniego odcinka, który dodałem już do wersji standardowej jako odcinek 26., są czysto kosmetyczne, niektóre sceny wydłużono, inne ucięto, jeszcze inne przestawiono. Jeśli ktoś chce sobie zrobić powtórkę przed drugą serią, ta forma wydaje się jak znalazł. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 02.05.2020

[anime] Dodatkowy fragment z wersji reżyserskiej.

Przetłumaczyłem i dodałem na stronę dodatkowy fragment, który pojawił się na końcu ostatniego odcinka wersji reżyserskiej, a który wprowadza do drugiej serii. Inne zmiany były czysto kosmetyczne, poza oczywiście innym formatem odcinków, które trwały po 50 minut i w każdym znajdował się materiał z dwóch epizodów serii podstawowej. Oczywiście tak wersja reżyserska, jak i odcinki specjalne, wkrótce znajdą się na stronie, muszę tylko najpierw ogarnąć rozpoczynający się nowy sezon, bo wtedy zawsze jest więcej pracy na stronie. Proszę o cierpliwość. Zapraszam do oglądania.

Dodano: 16.03.2020

[anime] Druga seria przełożona na lipiec.

W związku z opóźnieniami produkcyjnymi wynikającymi z panującej w Japonii epidemii sequel Re:Zero został przełożony na sezon letni (początkowo planowano premierę już w kwietniu), więc seria telewizyjna wystartuje w lipcu. Animację ponownie stworzy studio White Fox. Do tego czasu dodam na stronę zaległe odcinki specjalne, a także wersję reżyserską pierwszej serii. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 16.03.2020

[anime] Druga seria zapowiedziana!

Fani Subaru, Emilii i spółki nie będą musieli długo czekać na dalszy ciąg anime - sequel jest już bowiem w produkcji i zostanie wydany w 2020 roku! Oprócz tego po drodze czeka nas jeszcze drugi film kinowy, który znajdzie się na stronie w najbliższych kilku miesiącach. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 17.10.2019

[anime] Anime Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu.

Re:Zero kara Hajimeru Isekai Seikatsu to anime fantasy studia White Fox na podstawie powieści light novel Nagatuskiego Tappeia. Natsuki Subaru to zwykły licealista, który trafia do innego świata, gdzie ratuje go piękna, srebrnowłosa dziewczyna. Chłopak zostając przy swojej wybawczyni, by się jej odwdzięczyć, nawet nie zdaje sobie sprawy, jak strasznym przeznaczeniem jest obarczona. Sprawa jeszcze bardziej komplikuje się, gdy chłopak i nowo poznana towarzyszka zostają śmiertelnie ranni w starciu z potworem...Na tę chwilę wydano pierwszą serię, a także odcinki specjalne oraz film kinowy. Zapowiedziano również sequel, który zadebiutuje w 2020 roku. Tłumaczenie przygotuje dla Was Oozora z grupy promującej kulturę Dalekiego Wschodu, Twoja Mała Japonia.

Dodano: 17.10.2019
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, pierwsza seria (wersja reżyserska), druga seria, trzecia seria, filmy kinowe, break time, petit, openingi, endingi.
Podobne anime (isekai): Accel World, Arifureta, Danmachi, Full Dive, Genjitsu Shugi Yuusha, Goblin Slayer, Hachinan, Infinite Dendrogram, Kenja no Mago, Kimisen, Log Horizon, Made in Abyss, Mushoku Tensei, No game no life, Overlord, Re:Zero kara Hajimeru Isekai, Sentouin, Hakenshimasu!, Shinchou Yuusha, Solo Leveling, Sword Art Online, Tate no Yuusha no Nariagari, Tensei Shitara Slime Datta Ken.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.